Innowacyjna metoda dynamicznego plastrowania kinesiology taping.
Kinesiotaping
Innowacyjna metoda dynamicznego plastrowania kinesiology taping ma znaczący wpływ na wspieranie procesów leczniczych i wydolnościowych. Opracowana przez japońskiego doktora Kenzo Kase zyskała uznanie klientów na całym świecie.
Ta spopularyzowana już na początku lat 80 XX wieku metoda terapeutyczna wciąż cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a wszystko dzięki efektom, jakie przynosi. Rekomendowana jest jako jeden z najlepszych sposobów zmniejszania bólu i nienaturalnych odczuć skórno-mięśniowych, poprzez oklejanie wybranych części ciała specjalnie stworzonymi do tego celu plastrami.
Plastry kinesiotaping naklejane na skórze redukują obrzęki i zastoje limfatyczne oraz wspomagają naturalną pracę mięśni. Ta możliwość wykorzystania tapingu jest szczególnie wartościowa wśród osób, które zmagają się z zastojem chłonki np. w związku z przebytymi urazami czy przy chorobach, a także po usunięciu węzłów chłonnych. Kinesio tape sprawdzą się również na twarzy, jako sposób na niwelację jej opuchlizny.
plastry kinetyczne przyspieszają regenerację po treningu
i powrót do pełnej sprawności po kontuzji
Stosowane są więc przez sportowców oraz osoby aktywne fizycznie, ale również nietrenujące, które dostały takie zalecenie od fizjoterapeuty.
Wykorzystanie plastrów koryguje niewłaściwą pozycję stawu nie mając przy tym negatywnych odczuć skórnych lub jakichkolwiek objawów alergicznych(rzadko), dlatego stosuje się je m.in. jako wsparcie leczenia po skręceniu stawu, naderwaniu mięśnia czy przy bólach kręgosłupa związanych np. z jego przeciążeniem.
Wspomogą także odciążanie uszkodzonych struktur czy nawet mocowanie opatrunków na skórze. Plastry kinesiotaping będą również wartościową formą profilaktyki — właściwie oklejona uszkodzona okolica zostanie zabezpieczona przed pogłębianiem się urazu, a tym samym zyska lepszą szansę na regenerację